چاپ        ارسال به دوست

برگذاری نشست هم اندیشی " گردآوری و تدوین نظام مسائل چالشی جامعه و مدیریت های کلان کشور با نگاه علوم انسانی"

این جلسه با قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط دکتر محمودزاده آغاز شد در ادامه ویدئو کلیپی از سخنان مقام معظم رهبری آغاز گر و خط دهنده بحث جلسه بود.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری اقدم مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ضمن خوش امد گویی به حضار بیان داشتند: بنده در بدو حضور در دانشگاه سه دغدغه داشتم یکی بحث خدمت و زمینه سازی در بحث تحول  علوم انسانی بود و دیگری نقش آفرینی دانشگاه در این امر، دغدغه دیگر بنده در رابطه با نقش آفرینی دانشگاه در حل مسائل بود.

با توجه به دیدار اساتید دانشگاه با مقام معظم رهبری در ماه مبارک رمضان امسال که رهبری تاکید جدی بر روی چند کلید واژه داشتند و انهارا متذکر شدند ، بحث تبیین مسئله ، حل مسئله، و در بحث گره گشایی از گره های کوری که در سطح جامعه ما وجود دارد که باز  کردن ان توسط اساتید در دانشگاه ها میسر است.

در دانشگاه باید این گره ها در کارها عالمانه باز شود وگرنه دلسوزان در نظام و جامعه از ابتدای انقلاب بسیار بوده اند.

نگاه ها به علوم انسانی در سطح جامعه مثبت نیست با توجه تاکید مقام معظم رهبری بر روی علوم انسانی چرا نباید مدیریت وزارت علوم و سایر دستگاه ها به دست علوم انسانی داده شود.

با توجه به این مسائل ما در نظر داریم ایتدا نظام مسائل چالشی را تبیین کنیم و بعد از آن مسئله هایی که از منظر اساتید هر دانشکده  اولویت دارد در کارگروه های تخصصی به بحث و واکاوی بپردازیم.

دبیری و مدیریت جلسه را دکتر محسن حبیبی از استادان گروه فلسفه دانشکده ادبیات، الهیات و زبانهای خارجی به عهده داشت.

اخبار تکمیلی متقاعبا اعلام میگردد.

 

 

 

 

 

 

 


 


١٣:٢٨ - چهارشنبه ١ آذر ١٣٩٦    /    عدد : ٥٣١١٠٩    /    تعداد نمایش : ١٣٢٧خروج
<#S:tip>

<#S:newsname>

<#L:newssm>