مسجد

ضیافت اندیشه کارکنان ویژه ماه مبارک رمضان1398
مصاحبه با جناب آقای دکتر معتمدی، عضو هیئت علمی و مسئول بسیج اساتید دانشگاه علامه طباطبائی، در خصوص هدف برگزاری نشست تحول در علوم انسانی در دانشگاه
گزارش کامل نهمین نشست دانش‌افزایی اساتید دانشگاه علامه طباطبائی در مشهد مقدس

مراسم احیای شب‌های قدر در مسجد امام علی (ع) دانشگاه برگزار شد

مسابقه آنلاین "تاریخ زندگانی امام علی (ع)" - تمدید شد

ضیافت اندیشه کارکنان ویژه ماه مبارک رمضان1398

جلسه معارفه مسئول هیئت فرهنگی، مذهبی امام علی (ع) دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد

سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین اکبری اقدم به مناسبت بزرگداشت روز کارگر و فرارسیدن ماه مبارک رمضان

نشست تخصصی آسیب‌شناسی بحران‌هاي پولي و بانكي و راه‌حل‌هاي برون‌رفت از آن در دانشكده اقتصاد برگزار شد

مراسم معارفه مدیر اجرایی جدید دفتر نهاد رهبری دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد

جشن میلاد حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان، با حضور و سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین اکبری اقدم مسئول محترم دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علامه طباطبائی در خوابگاه شهید همت برگزار شد

جشن بزرگ اعیاد شعبانیه در دانشکده ادبیات برگزار شد+گزارش تصويري

جلسه هم انديشي اساتيد دانشكده اقتصاد با عنوان آسيب شناسي بحران‌هاي پولي و بانكي و راه‌حل‌هاي برون رفت از آن برگزار شد

همایش سینما سلطه هالیوودیسم با سخنرانی احمد قدیری در دانشکده مدیریت و حسابداری برگزار شد

يازدهمن نشست تحول در علوم انساني برگزار شد

جلسه هم انديشي اساتيد دانشكده اقتصاد با عنوان آسيب شناسي بحران‌هاي پولي و بانكي و راه‌حل‌هاي برون رفت از آن برگزار مي‌شود

مصاحبه با سرکار خانم دکتر برهمن، در حاشیه نشست دانش‌افزایی اساتید اسفندماه، مشهد مقدس

مصاحبه با جناب آقای دکتر روحی در حاشیه نشست دانش‌افزایی اساتید اسفندماه، مشهد مقدس

غرس نمادین سه اصل نهال درخت گیلاس در محوطه دانشکده ادبیات به مناسبت پانزدهم دیماه روزدرختکاری، و آغاز هفته منبع طبیعی

همایش ملی نقد مبانی سلفی گری با همكاري دفتر نهاد رهبري و با پیام حضرت آیت الله مکارم شیرازی در دانشکده ادبیات و معارف اسلامی افتتاح، و برنامه های این همایش کلید خورد.

دهمين نشست تحول در علوم انسانی در دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه برگزار شد

جشن میلاد فرخنده دخت نبی مصطفی حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) و تکریم مقام زن در سالن شهید مطهری دانشكده ادبیات به میزبانی دفتر نهاد رهبری دانشکده ادبیات برگزار شد.

گزارش کامل نهمین نشست دانش‌افزایی اساتید دانشگاه علامه طباطبائی در مشهد مقدس

 


  چاپ        ارسال به دوست

مصاحبه با جناب آقای دکتر معتمدی، عضو هیئت علمی و مسئول بسیج اساتید دانشگاه علامه طباطبائی، در خصوص هدف برگزاری نشست تحول در علوم انسانی در دانشگاه

آقای دکتر معتمدی در پاسخ به این سؤال که هدف از برگزاری نشست تحول در علوم انسانی در دانشگاه علامه طباطبائی چه بوده است، بیان کردند، تابستان امسال در نشست تشکیلاتی و آموزشی بسیج اساتید دانشگاه، از دکتر خسروه‌پناه، استاد حوزه فلسفه، تاریخ و علوم اجتماعی جهت ارائه مطالب دعوت به عمل‌آورده بودیم و ایشان در آن جلسه به موضوع تحول در علوم انسانی پرداختند. این موضوعی بود که تصمیم گرفتیم یک حلقه معرفتی تحول در علوم انسانی را برگزار نماییم.

ایشان افزودند یکی از بحث‌های خیلی مهم در این نشست، علوم انسانی اسلامی است. در موضوع تحول علوم انسانی که در شورای انقلاب فرهنگی نیز موردتوجه قرارگرفته است، چهار مؤلفه مطرح هست: 1.  روزآمدی 2. کارآمدی 3. بومی‌سازی 4. اسلامی سازی؛ و قرار بر این بوده که در علوم انسانی با این چهار مؤلفه تجدیدنظر صورت گیرد. روزآمدی، کارآمد کردن و حتی بومی‌سازی با سهولت بیشتر در علوم انسانی محقق می‌شد امام بحث اسلامی سازی علوم انسانی دارای پیچیدگی‌های مخصوص به خود است و منتقدانی زیادی را داشت.

مسئول بسیج اساتید دانشگاه افزودند، در جلساتی که با استاد خسرو پناه داشتیم، ایشان از روش حکمی اجتهادی نام بردند و به نظر استاد خسرو پناه این روش در تحول علوم انسانی بسیار مؤثر باشد. این موضوع مورد اقبال اساتید بسیجی دانشگاه قرار گرفت، و نشست تحول در علوم انسانی در دانشگاه علامه طباطبائی شکل گرفت و قرار بر این شد ما از تمامی صاحب‌نظران به فراخور موضوع دعوت به عمل‌آوریم.

دکتر معتمدی بابیان اینکه اولین نشست تحول در علوم انسانی با ارائه دکتر خسرو پناه با مشارکت 40 نفر از اساتید دانشکده‌های مختلف دانشگاه برگزار شد افزودند که در حال حاضر امروز 20 اسفند، یازدهمین جلسه این نشست با حضور اساتید، دانشجویان و صاحب‌نظران این حوزه برگزار شد. این جلسات به‌صورت مستمر هر دو هفته یک‌بار برگزار می‌شود و خوشبختانه استقبال زیادی از سوی دوستان و همکاران شده است.

دبیر نشست تحول در علوم انسانی در دانشگاه علامه طباطبائی در پایان بیان کردند، حاصل این نشست‌ها، آشنایی و دانش‌افزایی اساتید با زمینه‌های تحول در علوم انسانی بر اساس رویکرد اسلامی هست. ایشان افزودند، بر خود لازم می‌دانیم از حمایت‌ها و راهنمایی‌های حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاج‌آقای رستمی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، جناب آقای دکتر سلیمی رئیس محترم دانشگاه و تشکر ویژه از ایشان برای در اختیار قرار دادن تمام امکانات پژوهشکده علوم انسانی دانشگاه به اساتید این نشست و از حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاج‌آقای اکبری اقدم مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علامه طباطبائی به جهت حمایت و حضور ارزشمندشان، نهایت تشکر را داشته باشیم. امیدواریم این دست نشست‌ها بتواند در ارتقای موضوع تحول در علوم انسانی و تولید نظریه‌هایی بر اساس مبانی و معرفت‌شناسی اسلامی مؤثر واقع شود. 

روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علامه طباطبائی


١٥:١٢ - دوشنبه ١٩ فروردين ١٣٩٨    /    عدد : ٥٥١٥٤٩    /    تعداد نمایش : ٩٣خروج
<#S:tip>

<#S:newsname>

<#L:newssm>