چاپ        ارسال به دوست

سخنرانی در بیست و هشتمین روز ماه مبارک رمضان ودر آستانه رحلت رهبر کبیر انقلاب امام خمینی (ره) در دانشکده ادبیات برگزار شد.

این برنامه که در روزهای پایانی ماه رمضان و آستانه سی امین سالگرد ارتحال جانسوز امام خمینی (ره) و پنجاه وششمین سالگرد قیام 15 خرداد منعقد شد.حجت الاسلام جعفری بیان داشتند: روزهای پایانی ماه رمضان در کلام معصومین «عتق من النار» تعبیر شده و خدای متعال وعده آزادی از دوزخ میدهد که در این فرصت باقی مانده باید قدر لحظات این ماه شریف را دانست و بهره برداری کرد.
چهاردهم خرداد روز پر کشیدن امام بزرگوار امت با دلی آرام و قلبی مطمئن از بین یاران و دوستداران به ملکوت اعلی و جوار رحمت الهی که به حق مصداق آیه شریفه «یا ایتها النفس المطمئنه ارجعی الی ربک راضیه مرضیه فادخلی فی عبادی و ادخلی جنتی» می باشد. همیشه ی تاریخ مردم با ولایت از سوی خدای متعال مورد محک و امتحان قرار می گیرند. که اهمیت و جایگاه بالای ولایت و سرپرستی در طول ولایت خدای متعال را می رساند. که رسول گرامی اسلام می فرمایند : « ما نودی بشیء فی الاسلام مثل ما نودی بالولایه » در قبول ولایت از طرف مردم ریزش ها و رویش ها وجود داشته به گونه ای که مشاهده می کنید در رابطه با ولایت معصومین(ع) عده ای چهار امامی و عده ای هفت امامی و تعدادی از پیروان ناب، شیعه اثنا عشری و دوازده امامی شده اند. در زمان غیبت امام معصوم(ع) هم ما با ولایت امام راحل و نیز با ولایت مقام معظم رهبری مورد امتحان و آزمایش قرار می گیریم. و هنر مردان الهی سر سپردن به این ولایت حقه می باشد.

٠٩:٤٠ - سه شنبه ١٤ خرداد ١٣٩٨    /    عدد : ٥٥٤٩٧٣    /    تعداد نمایش : ٣٠١خروج
<#S:tip>

<#S:newsname>

<#L:newssm>