چاپ        ارسال به دوست

اردوی ضیافت کریمه اهل بیت (سلام الله علیها) قم - جمکران در روز پنجشنبه 98/08/23 با حضور گرم و صمیمی دانشجویان برگزار شد

 این برنامه بعد از مقدمات ثبت نام و هماهنگی های لازم، صبح روز پنج شنبه از روبروی خوابگاه شهید همت با صرف صبحانه کلید خورد.

دراین سفر با ورود به شهر مقدس قم، ابتدا در بازدید از کتابخانه آیت الله مرعشی نجفی، دانشجویان از کتب نفیس و خطی و کمیاب کتابخانه دیدن کردند و در جریان چگونگی نگهداری و آفت زدایی کتب ذی قیمت و نادر قرار گرفتند.

 

سپس توفیق دیدار با مرجع عالیقدر شیعه حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی (حفظه الله) میسر شد و در فضایی پدرانه و صمیمی از بیانات و روحیات معنوی و با شور و نشاط این استاد بزرگوار بهره مند شدیم. ایشان طی فرمایشاتی با تبریک ایام ولادت نورانی و با برکت پیامبراعظم (ص) رسول گرامی اسلام را رحمت برای همه عالمیان دانستند و فرمودند امروز تمامی مردم و شما جوانان و دانشجویان باید امت واحده و یکدست باشید و جلوی تفرقه و پراکندگی و ایجاد شکاف بین خود را هوشمندانه سد کنید که اگر با هم بودید وعده‌ها و تفضلات الهی محقق خواهد شد. 

پس از بیانات معظم له نماز ظهر و عصر در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) اقامه شد و سپس از ضیافت نهار بانوی کرامت و سفره با برکت ایشان در جوار حرم متنعم شدیم. و بعد از صرف نهار بازدید از موزه حرم مطهر از جمله آثار شامل کتیبه ها و سنگ نوشته ها و ظروف، ابزار جنگی و ... صورت گرفت و دوستان دانشجو به زیارت و توسل در حرم نورانی حضرت معصومه( س) پرداختند در آستانه اذان مغرب و عشاء به مسجد مقدس جمکران مشرف شده و به اقامه نماز و راز و نیاز با امام زمان (علیه السلام) پرداختند.


 در ادامه با صرف شام در مجتمع فرهنگی- تربیتی یاوران مهدی (علیه السلام) و تهیه سوغاتی برنامه های اردو به پایان رسید و دوستان به سمت تهران و خوابگاهها حرکت کردند.

 

دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علامه طباطبائی


٠٩:٤٢ - دوشنبه ٢٧ آبان ١٣٩٨    /    عدد : ٥٦٠٥٢٨    /    تعداد نمایش : ١٧٩خروج
<#S:tip>

<#S:newsname>

<#L:newssm>