چاپ        ارسال به دوست

سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین شمس در پنجمین روز شهادت سردار سپهبد شهیدحاج قاسم سلیمانی و تکریم مقام شهید در مسجد امام علی (ع)

 سه شنبه 1398/10/17 حجت الاسلام والمسلمین شمس بعد از نماز عصر طی سخنانی به مناسبت شهادت مظلومانه سردار دلها سپهبد شهید قاسم سلیمانی و همراهان شهیدش گفتند رمز محبوبیت و ماندگاری و عزت  سردار شهید سلیمانی اخلاص و کار خالصانه برای خدا بود که طبق حدیث قدسی که پیامبر گرامی اسلام می فرمایند «الاخلاص سرٌ من اسراری»  اخلاص رازی از رموز خدای متعال است .

ایشان بیان داشتند این استقبال پر شور و تشییع به یاد ماندنی که همه اقشار مردم با درایت و تجلیل از مقام شهید به خیابان ها آمدند، یک نوع رفراندم و آری گفتن به ارزشهای الهی و تداوم راه انقلاب و اسلام بود. دستیابی به فیض عظمای شهادت عقلانیت و هوشمندی فوق العاده نیاز دارد و هر کسی نمی تواند از جان و دنیای خود دست بردارد . آرزوی توفیقِ شهادت در راه خدای متعال نصیب انسانهایی می گردد که خود را برای خدا خالص کردند و دلداده راه حق شدند. ایشان با بیان بعضی از خصوصیات شخصیت بزرگ سردار سلیمانی، او را  الگو و اسوه همه آزادگان عالم و مومنین در این زمان ذکر کردند و بر ادامه راه و منش و مشی ایشان تاکید نموده و فرمودند از این استعدادهای ویژه در ایران کم نداریم و این سرافرازی و اقتدار برای اسلام و روسیاهی بزرگ برای رژیم تروریستی آمریکا شد.

 

دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علامه طباطبائی


٠٩:٣٣ - سه شنبه ١٧ دی ١٣٩٨    /    عدد : ٥٦٣١٦٤    /    تعداد نمایش : ٣٥٧خروج
<#S:tip>

<#S:newsname>

<#L:newssm>